1. Talep Formu
  Linke tıklayıp formu doldurabilirsiniz.
 2. destek@markapon.com
  adresine mail atabilirsiniz.

 3. Sık Sorulan Sorular
  Aradığınız sorunun cevabını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

9 kişi satın aldı

9 günlük Balkanlar turu (Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Sırbistan gezileri, konaklama ve kahvaltılar dahil)

1,950 TL
999 TL
TÜKENDİ
güvenli alışveriş

Bayramda Balkanlar Turu

Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna ve Sırbistan… Her biri birbirinden etkileyici kültürel mirası barındıran, tarihi dokusu ve etkileyici kentleriyle hayranlığınızı kazanacak bu şehirleri keşfetmeye davetlisiniz! Dolu dolu geçecek 9 günlük Balkanlar turuyla rüya gibi günler sizleri bekliyor!Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna ve Sırbistan güzergahlı 9 günlük Balkanlar turu 1.950 TL yerine sadece 999 TL!

1. GÜN CUMARTESİ: İSTANBUL – YUNANİSTAN

* Akşam saat 21.00 de Kadıköy Evlendirme Dairesi, saat 21.30 de Beşiktaş Yıldız Camii Önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkış.
* Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.
* Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a varış.

2. GÜN PAZAR: YUNANİSTAN – MAKEDONYA / MANASTIR – OHRİD

* Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden SELANİK – Filorina otoyolu ile Yunanistan Niki Sınır Kapısından çıkış yaparak Makedonya Gümrük’ündeki işlemler sonrası Manastır (Bitola)’ya varış
* Gezi sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz.
* Sonrasında Ohrid Gölü’ne varış. Ekstra öğle yemeği ve ekstra tekne turu sonrası panaromik Ohrid şehir turu.
* Yürüyerek yapacağınız bu turda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi’ni ziyaret edeceksiniz. Şehir turunun ardından otele transfer ve odalara yerleşme.
* Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve müzikli Rumeli Gecesi turuna katılabilir.
* Gece konaklama otelde. (OHRİD)3. GÜN PAZARTESİ: OHRİD – TİRAN – BAR

* Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelden hareket.
* Kısa bir yolculuk sonrası, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varış.
* Gümrük işlemlerinin ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış.
* Panoramik Tiran şehir turunda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasında.
* Öğle yemeği için serbest zamanın ardından İşkodra Gölü üzerinden çok kısa süre önce bağımsızlığını kazanan, Kosova’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçeceksiniz.
* Bar'a varışla birlikte panaromik Bar şehir turu yapıyoruz. Turun bitimiyle beraber otele transfer ve odalara yerleşme.
* Akşam yemeği ve gece konaklama otelde. (BAR)

4. GÜN SALI: BAR - BUDVA–KOTOR-DUBROVNİK

* Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otobüsle otelden hareket.
* İlk durak, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva.
* Burada yapacağınız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceksiniz.
* Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman.
* Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması sonucunda günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola.
* Öğle yemeğimiz lokal bir restaurantta.
* Turdaki son durağınız önemli tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor.
* Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.
* Turun bitimi ile birlikte Dubrovnik’e transfer.
* Varışla birlikte, yapacağınız panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek gezeceksiniz.
* Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında.
* Turun bitimi ile birlikte otele transfer ve odalara yerleşme. Gece konaklama otelde.
* Dileyen misafirler, rehberler tarafından düzenlenecek ekstra Hırvat Gecesi'ne katılabilir.
* Müzik eşliğinde geçireceğiniz keyifli bir gecenin ardından otele dönüş ve konaklama. (DUBROVNİK)

5. GÜN ÇARŞAMBA: DUBROVNİK – NEUM – 3 ADALAR VEYA SPLİT KRKA VEYA KORÇULA TURU

* Kahvaltının ardından, serbest zaman.
* Dileyenler ekstra düzenlenecek tam gün, öğle yemekli 3 Ada, Split Krka veya Korçula turuna katılabilir. (Kişi başı 65 Euro'dur, hangi turun ya da turların düzenleneceği grupta çoğunluk sağlanmasıyla belirlenir.)
* 3 Adalar Turu: Akdeniz'deki en büyük teknelerden biri olan Karaka teknesi ile Koloçep, Şipan ve Lopud Adaları’nı göreceğiniz turda öncelikle, Dubrovnikliler’in tatil beldesi, palmiye ağaçları ve büyüleyici doğası ile ünlü Koloçep Adası’nı gezeceksiniz.
* Burada vereceğiniz bir moladan sonra, tekne Şipan Adası'nda bulunan Sudurad kasabasına doğru yol alacak.
* Skocibuh ailesine ait 16. yy.’dan kalma kale, şehir kalesi ve surları, Dubrovnik başpiskoposuna ait yazlık sarayın kalıntılarını gezdikten sonra ‘’Barış Adası’ olarak bilinen Lopud’a gideceksiniz.
* Turkuaz ve berrak denizi, büyüleyici kumsalı ve muhteşem doğası ile her geleni büyüleyen adada denize girme imkanı bulacaksınız.
* Tura limitli içeceğin yer aldığı öğle yemeği de dahil.
* Split - Krka Turu: Sabah erken saatlerde çıkacağınız bu turda Hırvatistan’ın 8 adet milli parkından biri olan, su havzaları, şelaleleri, özgün fauna ve florasıyla yeryüzü cenneti Krka'yı ve Hırvatistan'ın başkent Zagrep'ten sonraki en büyük 2. şehri Split'i göreceksiniz.
* Bir liman şehri olan Split'te 1700 yıllık Diocles Sarayı’ndan geriye kalan iç şehir dokusunu, bronz, demir, altın ve gümüş kapıları, Vestibu Peristil, mozole, Neptün Tapınağı, Yol Verin Geçeyim Sokağı’nı ve marinayı göreceksiniz.
* Korçula Turu: Marco Polo'nun doğum yeri ve yaşadığı yer olan olan Korçula Adası'nı görmek için yaklaşık 2 saatlik otobüs yolculuğunun ardından teknemize bineceksiniz.
* 12. yy.’dan kalma eski şehir meydanı, surlar, St. Mark Kathedrali, kıyı kapısı Revelin, Abbott Hazineleri, şehir müzesi ile en iyi korunmuş orta çağ kasabalarından biri.
* Daha sonra Dubrovnik’in tuz ihtiyacını gideren ve Osmanlı akınlarından korunmak üzere Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun surlarına sahip Ston’u göreceksiniz.
* Turların bitiminde Venedik istilasından korunmak isteyen Dubrovnik Cumhuriyeti’nin Osmanlılar’a hediye ettiği denize çıkış kapısı Neum'a varacaksınız.
* Ardından otele transfer ve odalara yerleşme.
* Dileyen misafirler düzenlenecek olan ekstra yemekli Dalmaçya Gecesi'ne katılabilir.
* Yerel bir restaurantta düzenlenecek bu gecede, Hırvat müzikleri eşliğinde, Hırvat yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
* Gece konaklama otelde. (DUBROVNİK)

6. GÜN PERŞEMBE: NEUM - POÇİTEL - BLAGAJ – MOSTAR – SARAYBOSNA

* Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsle otelden hareket.
* İlk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları göreceksiniz.
* Daha sonra Blagaj bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı ordularının içinde bulunanlar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni gezeceksiniz.
* Ardından, Avrupa’nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna’yı ziyaret edeceksiniz.
* Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 km’lik bir yer altı nehri.
* Sonrasında yol üzerinde Mostar’da yürüyerek yapacağınız turda önce Mostar Köprüsü'nü göreceksiniz.
* Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseri. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Tükiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.
* Koski Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ettikten sonra, öğle yemeğini yerel bir restoranda alacaksınız.
* Mostar turunun ardından Saraybosna’ya doğru yola devam edeceksiniz.
* Varışla birlikte panoramik Saraybosna turu başlıyor. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti yapacaksınız.
* Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni gezeceksiniz.
* Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni göreceksiniz.
* Turun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu göreceksiniz.
* Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezip Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içeceksiniz.
* Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret edip otele transfer ve odalara yerleşme.
* Dileyenler rehberler tarafından ekstra düzenlenecek olan müzikli ve yemekli Boşnak Gecesi turuna katılabilir.
* Turun bitimiyle beraber otele transfer. Gece konaklama otelde. (SARAYBOSNA)

7. GÜN CUMA: SARAYBOSNA – NİŞ - ÜSKÜP

* Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsle otelden hareket.
* Niş üzerinden Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varış.
* Otele yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından ekstra öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restaurantta alacaksınız.
* Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp şehir turunda göreceğiniz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunuyor.
* Ziyaretlerin ardından Baş Çarşı’da alışverişleriniz için serbest zaman.
* Şuşka biberi, Ustrumca yer fıstığı, çarıklar, çeşitli el işi hediyelikler alabileceklerimiz arasında.
* Üsküp turunun bitmesi ile birlikte serbest gezme imkanı.
* Gece konaklama otelde. (ÜSKÜP)8. GÜN CUMARTESİ: ÜSKÜP - SELANİK - HALKİDİKİ

* Otelde alacağınız sabah kahvaltısının ardından Üsküp’ten Yunanistan'a hareket ve Selanik’e varış.
* Yapacağınız Selanik panoramik şehir gezisinin ardından kısa bir mola
* Selanik'te bulunan 5 yıldızlı Porto Palace Hotel’e varış.
* Arzu edenler ekstra Halkidiki turuna katılabilir. (15 Euro)
* Yunanistan Rivierası olarak bilinen 3 yarımadadan biri olan muhteşem doğası, manzarası, turkuaz renkte denizi ve beyaz kumuyla büyüleneceğiniz Halkidiki'ye varış.
* Yüzme için serbest zaman
* Gün batımına doğru otele varış.
* Arzu edenler ekstra yemekli sirtaki eğlencesine katılabilir.
* Gece konaklama otelde.

9. GÜN PAZAR: SELANİK – KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE - DEDEAĞAÇ - İSTANBUL

* 5 yıldızlı Porto Palace Hotel’de alacağınız açık büfe sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’de otelden çıkış.
* Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini göreceksiniz.
* Fuar alanı ve Döner Kule’yi görerek Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon Boyu'nda yürüyüş yapıp Selanik güzergâhı üzerinden Kavala’ya varış.
* Kavala panoramik şehir turunda imarethane, su kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, belediye binasını göreceksiniz.
* Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacaksınız.
* Öğle yemeği sonrası otobüs ile İskeçe ve Gümülci'ne kentlerinin içinden geçeceksiniz.
* Ardından Dedeağaç kentinin içinden geçip Dedeağaç merkezinde kısa bir mola verecek ve İpsala sınır kapısına yol alacaksınız.
* Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunan Freeshop’unda alışveriş imkanı.
* Tekirdağ’da vereceğiniz köfte molasını takiben İstanbul’a hareket ve turun sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüslerle seyahat
* Programda belirtilen çevre gezileri ve gidiş – dönüş ulaşım
* Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saraybosna ve Sırbistan’da gerçekleştirilecek şehir turları.
* OHRİD‘te 3 veya 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* BAR veya BUDVA’da 3 veya 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* DUBROVNİK‘te 3 veya 4 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* SARAYBOSNA’da 3 veya 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* ÜSKÜP’te 3 veya 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* SELANİK’TE 3 veya 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize işlem ve ücreti (110 Euro)
* Yurt dışı çıkış fonu (15 TL)
* Gümrük işlemleri, otoban ve ekstra ücretler
* Bahşişler ve yerel rehberlik hizmetleri (30 Euro)
* TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası ve Hizmet Bedeli - kişi başı 20 Euro (zorunlu olup, ödemesi acenteye yapılacaktır). 65 yaş üstü misafirler için ücret 30 Euro
* Ören yerleri giriş ücretleri, her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.

 

Bu tekliften nasıl faydalanacağım?

- Teklifi satın aldığınızda Markapon tarafından size onay kodunun yer aldığı bir e-posta gönderilir. Bu e-posta'yı yazdırmanızı öneririz.
- Kuponu kullanmak için, acenteyi aradığınızda bu kodu oradaki yetkiliye söylemeniz yeterlidir.
- Aldığınız tüm tekliflerin kodlarını ve detaylarını Markapon’un Bana Özel sayfasında da görebilirsiniz.

Önerilen Ürünler
 • İLETİŞİM
 • İçerenköy Mahallesi
  Eski Üsküdar Yolu Caddesi
  VIP Center No:10 Kat:7
  Ataşehir / İstanbul
 • destek@markapon.com
© Markapon Bilgi Teknolojileri Turizm A.Ş.