1. Talep Formu
  Linke tıklayıp formu doldurabilirsiniz.
 2. destek@markapon.com
  adresine mail atabilirsiniz.

 3. Sık Sorulan Sorular
  Aradığınız sorunun cevabını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

198 kişi satın aldı

İngilizce – Türkçe Dünya Klasikleri Seti (Sağda İngilizce, Solda Türkçe Metinlerle İngilizce Öğrenmeye Yardımcı)

80 TL
30 TL
TÜKENDİ
güvenli alışveriş

 

İngilizce – Türkçe Dünya Klasikleri Seti

Hem edebiyat zevkini yaşayın, hem İngilizce seviyenizi geliştirin. Klasik eserleri çift dilli olarak yayınlamak dünya yayıncılığında ve dil eğitiminde sıklıkla başvurulan bir yoldur. Anglosakson edebiyatının on seçkin eserinden oluşan bu dizide İngilizce metinler sağ, Türkçe çeviriler sol sayfalardan akmaktadır. Böylece edebiyat tutkunları sevdikleri yazarları orjinal dilinden okurken sol sayfalardan yardım alabilcekler. İngilizce - Türkçe Dünya Klasikleri yabancı dili ileri düzeyde yükseltmek için son derece pratik bir eğitim dizisi niteliğindedir.

Set İçeriği

1. Ademden Önce - Jack London
2. Bir Noel Şarkısı - Charles Dickens
3. Daisy Miller - Henry James
4. Dr. Jekyll ve Mr. Hyde - R. L. Stevenson
5. Hikayeler - O Henry
6. Karanlığın Yüreği - Joseph Conrad
7. Lord Arthur Savile'in Suçu - O. Wilde
8. Mutlu Prens - Oscar Wilde
9. Perili Ev - Charles Dickens
10. Wathek - William Beckford

Ademden Önce - Before Adam

Ademden Önce, ilk insanın çarpıcı öyküsüyle, genetik kodlanmayı, rüyaları ve ilkel yaşamı keşfe çıkan bir roman. Oldukça sert çizilen karakterler ve sürükleyici dramatik yapı, okura büyük bir okuma zevki ve düşünme vesilesi vaat ediyor.
 

Bir Noel Şarkısı - A Christmas Carol

Bir karşıtlıklar dönemi olan Kraliçe Victoria çağı, görkemli bir zenginlikle muazzam bir yoksulluğun, sanayileşen kent ve kırsalın olduğu kadar akıl ile akıldışının, doğaüstünün yan yana var olduğu bir toplumsal evreyi temsil eder. Dickens 1843 yılında üzerinde çalışüğı romanın taslağını bir yana bırakıp okuru "Gotik" türün fîzi kötesi dünyasında yolculuğa çıkartırken, sıkıcı, buz gibi duygusuz, açgözlü Scrooge kimliğinde ölümsüz bir karakter yaratmıştır. Bir Noel Şarkısı sadece edebiyatın değil, sinemanın da vazgeçilmez öykülerinden biridir.

Daisy Miller - Daisy Miller

Henry James, ayrı sosyal katmanlara ait iki insan arasındaki ürkek, temkinli ilişkinin görünmez, ama sert duvarlara çarpmasını, alt sınıfı hor gören Amerikan aristokrasisinin eleştirisine dönüştürüyor. Sessiz bir eleştiri bu; tıpkı İsviçre'nin sakin gölleri gibi durgun; gürültüsüz bir dünyada ritüellere bağlanmış insan ilişkileri gibi. Bu ortamdan kaçan Daisy Miller Roma'da, Collosium'un sivrisinekleri gibi üzerine üşüşen İtalyan erkeklerinde de aradığı aşkı bulamayacaktır.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde

Sadece Hollywood'un değil, Avrupa sinemasının da vazgeçemediği bir kaynak olan Dr. Jekyll ve Mr. Hyde, yirmiden fazla filmin konusu olmuştur. İnsanlığın felsefe, düşünce ve etik tarihi kadar eski olan iyi-kötü çatışması burada bir kez daha karşımıza çıkar. Saygın Doktor Jekyll, içtiği ilaç sonucu kötü ruhlu, ürkütücü Mr. Hyde'a dönüşmektedir. Çevresinde iyi, kibar ve kültürlü bir kişi olarak bilinen Dr. Jekyll'ın ikinci kişiliği, toplumun iki yüzlü ahlakına da işaret eder. Victoria çağı orta yaş erkeklerinin Edinburgh ve Londra dünyalarında dolaşan Stevenson, bize yüzeyi parlak bir dünyanın altında fokurdayan bataklığı da göstermek istemiştir.

Hikayeler - Stories

O Henry öyküleri, hayatın içinden anekdotlar gibidir. Seçtiği hayat dilimleri, yüzyılın hemen başında New York'ta yaşayan orta sınıfın insan ilişkileridir. Öykülerinde tesadüfler hayatın ayrılmaz parçasıdır. Bizi tıpkı olay kişileri gibi her yolun sonunda bir sürpriz bekler.

Karanlığın Yüreği - Heart of Darkness

J. Conrad bu harika küçük romanında hayatının sonuna kadar sağlığını olumsuz etkileyecek olan
korkunç anıların yüreği Kongo'ya yaptığı yolculuğu, Marlow'un ağzından anlatıyor. Conrad'ın farklı
anlatılarına taşıdığı Marlow figürü, tıpkı Kafka'da olduğu gibi anlatıcının gerçeklik karşısında bocalayan tutumunun örneklerinden biri. Marlow, insanlıktan çıkmış ticaret temsilcisi Kurtzun kimliğinde Avrupa sömürgeciliğinin iç yüzünü gösterirken, yazar bizi kendi ruhunun labirentlerine, bilinçaltının derinliklerine, yalan ile suçun karanlığına götürüyor.

Lord Arthur Savilein Suçu - Lord Arthur Saviles Crime

Aykırı yaşam tarzı ve düşünceleriyle tanınan Oscar Wilde'ın edebiyatçı karakterinin belirgin özelliklerini yansıtıyor. Keskin bir zekâ, derin bir mizah gücü, iğneli bir eleştirellik ve her biri bir kuyumcu özeniyle işlenmiş cümleler. Dört öyküden oluşan bu metin Oscar Wilde'ın
dünyasına açılan kapılardan biri.

Mutlu Prens - The Happy Prince


Oscar Wilde'ın masalsı hikâyelerinde, diğer masallarda olduğu gibi, insanlarla hayvanlar, canlılarla
cansızlar bir arada yaşıyor. Bir bülbül gül ağacıyla konuşuyor, su sıçanı yavrularına yüzme öğreten bir ördeğe sesleniyor, yeşil keten kuşu bir hikâye anlatıyor orman sakinlerine... Bir çatapat, bir yıldızlı donanma fişeği, bir çarkıfelek, bir roket ve bir maytap, hep birlikte bir hikâyenin kahramanları haline geliyor. Ya da bencil de olsa bir dev, insanların arasında, ama kimseler tarafından yadırganmaksızın sürdürüyor hayatını...

Perili Ev - The Haunted House

Gotik roman, aklın kısa devresinin yazınsal ürünü diye tanımlanabilir. Sanayi devriminin ortasında,
romantik kaçışla birlikte, doğaüstü, denetlenemez, tekinsiz güçlerle dolu olan bu türe ilgi duyan
Dickens, Bir Noel Şarkıcısı'nın yanı sıra her Noel'de birini yayınladığı "hayalet öyküleri" de yazmıştır. Perili Ev hem eğlendirici olma hem de doğaüstüne duyulan çığrından çıkmış merakın saçmalığını gösterme kaygısını taşıyan bir solukta okunacak bir uzun öykü.

Vathek - Wathek

18. yüzyılın son çeyreğinde, bir soylu olan W. Beckford 1001 Gece Masalları ile Batı fantastik
birikimini harmanlayarak bir korku masalı yazar. Otranto Şatosuve Frankenstein ile birlikte gotik
romanın temel yapısal öğelerini içeren kurucu metinler arasında yer alan bu küçük roman, ruhunu
karanlık güçlere teslim eden Halife Vathek'in maceralarını anlatmaktadır. Gotik roman türünün
dehşet ve korku öğelerini taşıyan, karanlık uçurumların, doğaüstü güçlerin cirit attığı kasvetli, gizemli kulelerin ve gösterişli sarayların içinde geçen bu heyecanlı maceralar "Cehennem bazen kendi içimizdedir," dercesine insanın kendi ruhunun karanlıklarına yuvarlanma tehlikesini de işleyerek, modern bir boyut kazanmaktadır.

Önerilen Ürünler
 • İLETİŞİM
 • İçerenköy Mahallesi
  Eski Üsküdar Yolu Caddesi
  VIP Center No:10 Kat:7
  Ataşehir / İstanbul
 • destek@markapon.com
© Markapon Bilgi Teknolojileri Turizm A.Ş.